1. Spotkanie

Współpracę rozpoczynamy od krótkiego, niezobowiązującego (bezpłatnego) spotkania.

Dobrze, jeśli odbywa się ono na miejscu inwestycji, aby jak najlepiej zbadać materię, nad którą będziemy wspólnie pracować :-)

Niekiedy zdarza się, że nie ma możliwości spotkania się w lokalu mieszkalnym (np. gdy jest on jeszcze w budowie)- wówczas projektowanie możemy rozpocząć w oparciu o rzut budowlany przekazany przez dewelopera. Wtedy mamy również możliwość naniesienia tzw. zmian lokatorskich- możemy dopasować układ instalacji oraz ścianek do projektu wnętrza- zwykle takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i jest korzystniejsze cenowo dla Klienta niż późniejsze korekty wykonywane przez ekipę wykończeniową.

W czasie pierwszego spotkania następuje przekazanie wytycznych odnośnie programu funkcjonalnego, preferowanej stylistyki, w jakiej ma być zaprojektowane wnętrze oraz finalnie- podpisanie umowy na prace projektowe.

Na tym etapie zadajemy duuużo pytań, aby jak lepiej poznać potrzeby Naszych Klientów. Zawsze mile widziane jest przyniesienie zdjęć, moodboardów, inspiracji, aby precyzyjnie wyznaczyć kierunek, w którym będziemy podążać.

Na życzenie Klienta pierwsze spotkanie oraz podpisanie umowy może odbywać się online.

2. Inwentaryzacja (wizja lokalna)

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie inwentaryzacji (pomiarów lokalu) przez projektanta, a następnie przygotowanie rzutu stanu istniejącego w wersji cyfrowej.

Optymalnie, aby lokal był w stanie deweloperskim - tzn. z wykonanymi tynkami.

3. Przygotowanie rzutów funkcjonalnych

Proces projektowy rozpoczynamy od prezentacji 2- 3 wariantów układu funkcjonalnego wnętrza w postaci rysunków 2d. Warianty różnią się między sobą układem zabudowy meblowej, czasami nawet układem ścian działowych we wnętrzu- jeśli przewidujemy prace wyburzeniowe lub jeśli lokal nie posiada jeszcze wydzieleń ścianami.

Na tym etapie kładziemy duży nacisk na praktyczność oraz ergonomię poszczególnych rozwiązań.

Po analizie wszystkich wariantów Klient wybiera jeden wariant do dalszych prac. Klient może również wprowadzić dowolne modyfikacje do wybranego wariantu.

Czasami zdarza się, że finalna aranżacja jest wypadkową trzech różnych wariantów.

4. Przygotowanie wizualizacji 3d

Po wyborze optymalnego układu następuje faza modelowania 3d.

Na tym etapie przedstawiamy jak będzie się prezentowało wnętrze w trzech wymiarach. Dobieramy  kolorystykę, materiały wykończeniowe, wybieramy meble... tworzymy atmosferę wnętrza…

Na tym etapie tworzymy również wstępną listę zakupową ze wskazaniem podstawowych elementów wyposażenia wnętrza (meble gotowe, okładziny ścienne i podłogowe, oprawy oświetleniowe) co pozwala na lepszą kontrolę budżetu.

Etap kończy się wprowadzeniem ewentualnych uwag przez Klienta.

5. Sporządzenie dokumentacji wykonawczej

Po akceptacji projektu wizualnego 3d następuje przygotowanie dokumentacji wykonawczej niezbędnej do realizacji projektu przez wykonawców oraz do przygotowania wycen (np. przez meblarzy). Projekt przekazujemy w formie cyfrowej (można również zamówić wersję papierową). Projekt wykonawczy obejmuje rysunki techniczne takie jak:

  • rzut stanu istniejącego
  • rzut funkcjonalny (aranżacja)
  • rzut budowlany (układ ścianek)
  • rzut posadzek
  • rzut sufitów
  • rzut kolorystki ścian
  • rzut rozmieszczenia punktów elektrycznych
  • rzut rozmieszczenia punktów świetlnych
  • charakterystyczne widoki ścian (np. z zabudową na wymiar)
  • lista zakupowa (podstawowe elementy wyposażenia wnętrza, okładziny, oprawy oświetleniowe z likami do sklepów ) z zestawieniem ilościowym

Szczegółowo omawiamy projekt z Klientem oraz z wybranym przez Klienta Wykonawcą.

Na życzenie Klienta prowadzimy nadzór autorski na budowie płatny dodatkowo 200 zł/ wizytę 1,5h.

Stwórz łatwo własną witrynę internetową z Webador